Polecane tereny narciarskie w Dolomitach

Cortina d’Ampezzo

Włoska gościnność i tradycją zapraszają na 120 km narciarskiego szczęścia. W 1965 roku odbyły się tutaj Zimowe Igrzyska Olimpijskie, natomiast zawody Pucharu Świata organizowane są w Cortina d’Ampezzo regularnie, zarówno w  narciarstwie alpejskim jak i klasycznym.
Miejsce legendarne nie tylko dla miłośników sportu, ale także dla tych, którzy po prostu mają ochotę odpocząć podczas spaceru i zrelaksować się w unikalnym otoczeniu perły Dolomitów.

Całkowita długość nartostrad w Cortina d’Ampezzo wynosi 120 km z czego 19 km tras jest oznaczonych jest jako trudne (czarne) a 55 km jako lekkie (niebieskie). Warto zauważyć, że czarne nartostrady w tym ośrodku należą do najtrudniejszych w Dolomitach!

 

Kronplatz – Plan de Corones

Szczyt Kronplatz (2.275 m n.p.m.) oferuje zapierającą dech w piersiach panoramę na dolinę Pustretal i okoliczne szczyty oraz ok. 105 km tras narciarskich dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Na narty można wybrać się na słoneczne zbocza oraz na strome wymagające techniki stoki.

Narciarzy transportuje sieć 20 nowoczesnych kolejek linowych, 6 wyciągów krzesełkowych i 5 wyciągów. Na szczyt można dostać się z trzech stron. Dzięki dużej przepustowości sięgającej prawie 64.000 pasażerów na godzinę nie ma tu problemu z czasem oczekiwania w kolejkach.

Kronplatz zachwyci ogromną różnorodnością tras:  od najbardziej ekscytujących i najtrudniejszych zjazdów  po  prostsze, łagodniejsze stoki. Czyste szaleństwo.
Ta wyjątkowa karuzela wrażeń jest wynikiem dobrze zorganizowanej  i bogatej oferty turystycznej, perfekcyjnie funkcjonującej i nie pozostawiającej nic do życzenia nawet najbardziej wymagającym młodym klientom.

 Eisacktal

W południowotyrolskim Eisacktal, w prowincji Bolzano znajdziemy zróżnicowaną ofertę możliwości narciarskich. Nazwa doliny pochodzi od przepływającej przez nią rzeki Eisack (Isarco). W otoczeniu pięknej górskiej scenerii zakwaterowanie można znaleźć na przykład w uroczym średniowiecznym mieście Bressanone (Brixen). Na narty można się wybrać do ośrodków Plose i Gitschberg-Jochtal. Cały obszar dysponuje 77 km siecią nartostrad. Eisacktal również doskonale nadaje się dla narciarzy biegowych, którzy zakwaterowania powinni szukać w miejscowościach Vals, Meransen i Brixen.

Val di Fiemme

To malowniczy obszar w dolinie rzeki Avisio na granicy Południowego Tyrolu i Trentino. Leży w odległości około 20 km na południe od Bolzano i prezentuje idealne połączenie sportu, przyrody i tradycji kulinarnej. Piękne góry, szerokie doliny oraz długie stoki Val di Fiemme, w otoczeniu przepięknej scenerii są od lat ulubionym celem narciarzy alpejskich i biegowych.
Największą miejscowością w dolinie Fiemme jest miejscowość Predazzo. Razem obszar narciarski dysponuje około 79 kilometrami tras narciarskich głównie średniej trudności. Val di Fiemme jak najbardziej polecany jest również narciarzom biegowym. To właśnie przez dolinę Fiemme i Fassa prowadzi trasa biegowa słynnego wyścigu Marcialonga.

 

San Martino di Castrozza

Sezon narciarski na Passo Rolle rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do Wielkanocy. Do dyspozycji narciarzy jest 60 km zadbanych nartostrad położonych na wysokości 1.404 – 2.357 m n.p.m. Ponad 45 km tras oferują również tereny Carosello delle Malghe. Obszar narciarski San Martino di Castrozza – Passo Rolle to raj nie tylko dla narciarzy klasycznych czy alpejskich, ale również dla fanów freeride i snowboardu, dla których zbudowano tu trzy snowparki: Colverde Snow Park (oświetlony w nocy), San Martino Snowpark i Rolle Railz Park. Miejsce najbardziej przyjazne dzieciom  to ośrodek narciarski w Tognola.

 

Civetta.

Witajcie w największym obszarze narciarskim regionu weneckiego (Veneto), w którym nadal udało się zachować naturalne piękno, tradycje rzemieślnicze i wartości historyczne.

Ośrodek narciarski Civetta posiada 23 wyciągi i 80 km tras narciarskich o wszystkich poziomach trudności. Średnia wysokość terenu narciarskiego zawsze gwarantuje najlepsze warunki śniegowe. Ski Civetta posiada również nowoczesny sprzęt naśnieżania, oferując tym samym doskonałą pokrywę śnieżną w każdym okresie sezonu zimowego.