Val di Fassa

Val di Fassa to przepiękna malownicza dolina położona na wysokości od 1.300 m n.p.m. do 2.950 m n.p.m. w samym centrum Dolomitów. Ośrodek doskonale nadaje się dla wszystkich narciarzy, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Foto: S. Frattesi

To także rewelacyjne miejsce dla miłośników freestyle’u, którzy mają do dyspozycji kilka snowparków w samym Val di Fiemme oraz w Tre Valli. Snowparki znajdują się w Campitello, Canaze Belvedere oraz Canazei Ciampac. Łącząc wszystkie razem, można skorzystać z każdej znanej przeszkody freestyle’owej. Oprócz tradycyjnych nart i snowboardu na turystów czeka możliwość uprawiania wielu innych sportów zimowych, mnóstwo form aktywnego spędzania czasu i bogata oferta après-ski. Jest to idealny ośrodek dla dzieci i ich rodziców.

W regionie jest ponad 150 km świetnie przygotowanych tras biegowych. Szczególnie słynna jest Marcialonga, która biegnie przez Val di Fassa i Val di Fiemme na odcinku 70 km. Wszyscy posiadacze Super Nordic Skipass obowiązującego w tym regionie na trasach biegowych mogą skorzystać z darmowego smarowania nart. Oprócz tego znajduje się tutaj wysoko wykwalifikowana kadra, która pomoże początkującym z pierwszymi krokami na biegówkach.